2016-06-16 Zakopane – Kalatówki - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2016
Zakopane – Kalatówki

16 czerwca 2016r. Mieszkanki naszego Domu mogły uczestniczyć w wyjeździe do Zakopanego na Kalatówki. Była to okazja do oderwania się od dnia powszedniego oraz zaczerpnięcia nieco górskiego powietrza.  Na miejsce dotarliśmy pokonując piękną spacerową trasę o dużych walorach widokowych i rekreacyjnych. W połowie drogi mieliśmy okazję zobaczyć pustelnię św. Brata Alberta w tym Izbę Pamięci poświęconą św. Bratu Albertowi, który jest patronem naszego Domu. Mogliśmy także pokrzepić się wodą ze, źródełka znajdującego się nieopodal pustelni. Pokonanie drogi zajęło nam około 45 minut i dla niektórych mieszkanek było dużym wyzwaniem, dlatego też cała wyprawa była okazją do przezwyciężenia własnych słabości. Gdy dotarliśmy do celu naszej podróży, mogliśmy podziwiać piękny, otwarty teren otoczony z każdej strony lasem i widok amina rejon Kasprowego Wierchu.
W spotkaniu integracyjnym brali również udział mieszkańcy z innych Domów Pomocy Społecznej. Całe przedsięwzięcie rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej a następnie zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Na koniec organizowane były różne zabawy integracyjne, w których każdy mógł wziąć udział. Była to okazja do nawiązania nowych znajomości i wzmocnienia integracji z lokalną społecznością.
Tego typu spotkania pozwalają osobom niepełnosprawnym czerpać radość ze wspólnych spotkań i podnosić sprawność fizyczną. Była to doskonała okazja do zwiększenia aktywności i rozwijania zainteresowań wśród naszych Mieszkanek.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego