2015-09-06 Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2015
 
XII Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego 16.09.2015 w Izdebniku
 
16 września 2015 roku w Izdebniku odbył się XII Dzień Sportu im. Tadeusza Giżyckiego pod patronatem Starosty Powiatu Wadowickiego. Organizatorem Zawodów był Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Izdebniku.
W zawodach udział  wzięło 135 zawodników z 20 Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z powiatu wadowickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego, krakowskiego i cieszyńskiego. Po oficjalnym rozpoczęciu, z programem artystycznym wystąpił Zespół „Znaki Zodiaku” w skład, którego wchodzą mieszkanki naszego Domu.
Sportową rywalizację rozpoczął „Bieg o Puchar Starosty Wadowickiego”. W konkurencji tej mogli wziąć udział wszyscy zawodnicy. Po zakończeniu biegu uczestnicy zawodów mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak: skok w dal, pchnięcie kulą, rzut piłeczką palantową, rzut do kosza, strzały na bramkę i golf. W przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji pomogli uczniowie z pobliskiego Zespołu Szkół w Izdebniku.
Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach nagrodzeni zostali pucharami, medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostwo Powiatowe w Wadowicach oraz darczyńców, którzy wsparli to przedsięwzięcie. Dodatkowo już po raz drugi w tym roku za udział w zawodach nagrodzono najstarszych i najmłodszych uczestników.
Celem imprezy było promowanie sportu wśród osób niepełnosprawnych, podnoszenie ich sprawności fizycznej oraz zachęcanie do większej aktywności i rozwijania zainteresowania sportem. Tego typu spotkania pozwalają osobom niepełnosprawnym czerpać radość z osiąganych wyników, motywować je do dalszej pracy, a także wzmacniają integrację z lokalną społecznością. Zawody przebiegały w atmosferze wesołej, wspólnej zabawy.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego