XVI Dzień Sportu i Zabawy - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2019
"Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów
ale tym jaki dystans musiałeś przebyć
aby dotrzeć do miejsca w którym jesteś
stamtąd gdzie byłeś"
Dnia 11 września 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej          im. Św. Brata Alberta w Izdebniku, odbył się XVI Dzień Sportu   i Zabawy im. Tadeusza Giżyckiego pod honorowym patronatem Starosty Wadowickiego. W wydarzeniu wzięło udział 19 domów pomocy społecznej i placówek wsparcia dziennego dla osób z niepełnosprawnością  z terenu województwa małopolskiego. Główną konkurencją był BIEG                        O PUCHAR STAROSTY WADOWICKIEGO poza tym, uczestnicy mierzyli się w konkurencjach o nazwach kryjących w sobie niespodzianki jak: KACZY CHÓD,  TOCZENIE OPONY  czy HOKEJ. Prócz konkurencji dla ciała, było też coś dla ducha. Mieszkanki DPS w Izdebniku przygotowały przedstawienie pt: LEŚNE BAJANIA i zaprezentowały swoją twórczość na wystawie prac powstałych w ramach warsztatów terapii zajęciowej. Dużym powodzeniem cieszyły się również fotopamiątka hipoterapia, oraz plener malarski.
Organizatorzy przygotowali specjalną konkurencję zręcznościowo - ruchową dla zaproszonych gości. Zabawa nazywała się "Grzybobranie" i polegała na zbieraniu grzybów do koszy. Utrudnieniem była gęsto rozłożona sieć pajęcza, która broniła dostępu do najpiękniejszych okazów. Dotknięcie sieci eliminowała z dalszej zabawy. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem: panowie zdejmowali marynarki              a panie....buty.
Laureaci poszczególnych konkurencji zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz upominkami rzeczowymi.
Na zakończenie Dnia Sportu Organizatorzy podziękowali wszystkim uczestnikom za przybycie i sportowego ducha walki, gościom za przyjęcie zaproszenia i włączenie się do rywalizacji, oraz tym którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia imprezy a w szczególności darczyńcom oraz pracownikom i mieszkankom Domu Pomocy Społecznej.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego