2016-04-24 „Jazda na koniu za jedną marchewkę dla konia” - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2016
„Jazda na koniu za jedną marchewkę dla konia”

Jak co roku 24.04.2016r. w parku Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Izdebniku odbyła się impreza integracyjna „Jazda na koniu za jedną marchewkę dla konia” organizowana przez Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Izdebniku oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Wspólna Sprawa” w Izdebniku.
W imprezie brali udział mieszkańcy okolicznych miejscowości a także mieszkanki naszego Domu.
Imprezy takie jak ta służą integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, zmieniają obraz osób niepełnosprawnych intelektualnie a także służą wychowaniu najmłodszych w tolerancji do osób innych niż one. Dla osób niepełnosprawnych każda forma aktywności stanowi natomiast motywację do dalszej ciężkiej pracy, przełamywania własnych słabości i lęku umożliwiając pokazanie własnych możliwości.
Spośród licznych atrakcji takich jak zjazd po moście linowym, rzucanie podkową do żłobu, strzelanie z łuku do tarczy, strzelanie z karabinku największym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i osób niepełnosprawnych cieszyła się jazda konna i przejażdżki bryczką. Pomimo bardzo nie sprzyjających warunków pogodowych mieszkanki naszego Domu bawiły się doskonale.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego