2016-08-21 DECATHLON 2016 - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2016

Decathlon IMF Kraków

W dniach 21-24 sierpnia 2016r. Mieszkanki naszego Domu uczestniczyły w Integracyjnych Sportowych Spotkaniach Przyjaciół - Decathlon IMF 2016, który w tym roku odbył się w Krakowie a jego głównym organizatorem było Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes oraz Integrative Meetings of Friends z Wiednia.
Na zawody przybyły drużyny z Węgier, Rumunii, Ukrainy, Czech, Austrii i Polski. Polskę reprezentowały zespoły z : Izdebnika, Wadowic, Krakowa, Widuchowej, Nidzicy, Łyszkowic, Ślesina, Woli Zachariaszowskiej.
Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się ze sobą w 10 konkurencjach sprawnościowych, takich jak m.in. pchnięcie kulą, rzut piłką do kosza oraz biegi na 50 i 200m, skok w dal i wzwyż, rzut piłeczką palantową, golf, boccia, strzały na bramkę . Po raz pierwszy w historii zawodów udział we wszystkich konkurencjach wziął zawodnik poruszający się na wózku inwalidzkim.
Podsumowując zmagania sportowe Maria Rojek zdobyła 1 miejsce w grupie Master.
Nie zabrakło również czasu na rekreację. Mieliśmy okazję zwiedzać stare miasto, zobaczyć Ogród Doświadczeń jak również wyruszyć w rejs statkiem po Wiśle. W ostatnim dniu naszego pobytu odbyło się uroczyste zakończenie zawodów. Prezydent Integrative Meetings of Friends Pan Jerzy Chrabecki oraz Prezes Stowarzyszenia Gaudium et Spes Pan Tadeusz Skiba wręczyli medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy po otrzymaniu nagród rozjechali się do domów myśląc już o następnym spotkaniu. Dziękujemy serdecznie organizatorom.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego