2017-05-14 " Marchewka" - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2017

"Jazda na koniach dla dzieci za jedną marchewkę".


Tradycyjnie już w Parku pałacowym Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Izdebniku w niedzielę dnia 14 maja 2017r. od godziny 11:00 do 17:00 odbywała się coroczna otwarta Impreza Integracyjna "Jazda na koniach dla dzieci za jedną marchewkę".

Organizatorem imprezy był Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich wraz z Domem Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Izdebniku
Wśród licznie zaproszonych gości obecni byli m.in.: Wicestarosta Andrzej Górecki oraz radny powiatowy Zbigniew Fraś.

Imprezy takie jak te służą integracji osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem, pokazują alternatywną formę spędzania wolego czasu dla Rodziny, zmieniają obraz osób niepełnosprawnych, a także służą w wychowywaniu  najmłodszych w tolerancji dla osób innych niż One.

Wszystkie przewidziane atrakcje w tym m.in. wożeniem dzieci na koniach dużych, małych i na kucyku, strzelanie z łuku, strzelanie z karabinka, rzucanie podkową do żłobu, mini park linowy czy bieg w workach cieszyły się dużym powodzeniem. Zainteresowanie wzbudzała dogoterapia (głaskanie psa) jak też  przechadzający sie po parku Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej, którzy nie tylko bardzo chętnie udzielali lekcji historii ale też odpowiadali na pytania.
To wszystko oczywiście przy dźwiękach wesołej muzyki.

O ilości osób, które odwiedziły tego dnia park Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku świadczyć może liczba Kart uczestnictwa, których wydano dla 282 dzieci, a dzieciom tym towarzyszyli oczywiście najbliżsi.

Wszyscy chętni otrzymali ciepły posiłek. słodycze, napoje i watę cukrową. Wszystko na Imprezie było całkowicie bezpłatne.
Na zakończenie najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali pamiątkowe Medale i czekolady.

Było słonecznie, ale przede wszystkim bardzo radośnie.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego