2016-01-13, 2016-02-01- Spotkania opłatkowe w Zatorze i Wadowicach - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2016
Spotkania opłatkowe

Jak co roku nasze mieszkanki uczestniczyły w spotkaniach opłatkowych organizowanych przez zaprzyjaźnione placówki. Jest to okazja do wspólnego kolędowania i spotkania się w gronie przyjaciół aby wspólnie przeżywać radość z narodzenia Pańskiego. Jest to również czas łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, wspólnej modlitwy ale także wspólnej zabawy i wspomnień.
12 stycznia 2016 roku nasze mieszkanki spotkały się na wspólnej eucharystii w klasztorze Ojców Karmelitów Bosych pod wezwaniem św. Józefa. Wszyscy zgromadzeni spotkali się aby wspólnie polecić wszystkie codzienne sprawy Bogu i prosić o błogosławieństwo na cały nadchodzący rok. Dla osób wierzących zawierzenie Bogu jest niezmiernie ważne, zwłaszcza, kiedy na co dzień trzeba dźwigać krzyż związany z chorobą i niepełnosprawnością.
W dniu 13 stycznia oraz 01 lutego 2016 roku mieszkanki naszego Domu uczestniczyły w Spotkaniach Opłatkowych zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej w Zatorze i Dom Pomocy Społecznej im O. Rafała Kalinowskiego w Wadowicach.
Zaproszeni goście mieli możliwość obejrzenia jasełek w wykonaniu mieszkańców powyższych Domów. Aktorzy tym razem pojawili się na scenie w roli kolędników. Rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. Po modlitwie oraz życzeniach noworocznych wszyscy zasiedli przy wspólnym stole. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego