2017-09-21 Bocce Strumień - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2017
VI Turniej Bocce -Strumień, 21.09.2017 r.

VI Turniej Bocce w ramach Olimpiad Specjalnych Beskidzkiego Oddziału Regionalnego.
„Iskierka” DPS Izdebnik jako najdalej wysunięta na wschód sekcja w regionie już bladym świtem wyjechała na zwody, aby zdążyć na rozpoczęcie. Reprezentacja Izdebnika liczyła 6 zawodniczek, w tym jedna debiutantka, najmłodsza mieszkanka DPSu, która pierwszy raz brała udział w oficjalnych rozgrywkach Bocce. Pozostałe dziewczyny miały już wcześniej przygodę z tą konkurencją. Przygotowania mieszkanek nie były łatwe, gdyż nie dysponują One profesjonalnym polem do gry. Jednak solidne treningi pozwoliły patrzeć z nadzieją na dobry występ w turnieju.
Impreza rozpoczęła się zgodnie z ceremoniałem od przywitania gości, przemówieniem organizatorów i ważnych osobistości przybyłych w tym dniu, po czym nastąpiło otwarcie zawodów uroczystym podniesieniem flagi Olimpiad Specjalnych.
Jeszcze przed rozpoczęciem gry wszystkich zawodników zagrzały do boju występy artystyczne uczniów szkoły podstawowej, gdzie na hali sportowej odbywał się turniej.
Z racji dużej liczby przybyłych uczestników podzielono na 3 osobowe grupy, według wieku, poziomu zaawansowania oraz płci.
„Iskierki” nie musiały długo czekać, ponieważ startowały w początkowych grupach.
Już na pierwszy ogień poszła wspomniana wcześniej sportowa adeptka Sabina Kozieł, która chciała spróbować swoich sił na zawodach tej rangi. Brak ogrania było widać po jej występie, dlatego na dobry początek zajęła trzecie miejsce. Zaraz po Niej wywołane do gry zostały Anna Szwed i Urszula Krzuś, które będąc w tej samej grupie, musiały stoczyć miedzy innymi pojedynek między sobą. Uplasowały się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu.
Również trzecią pozycję na podium uzyskała kolejna mieszkanka DPSu w Izdebniku Józefa Nowak. Pozostałe dwie reprezentantki sekcji „ Iskierka” zostały przydzielone do jednej grupy startowej, w której trzecie miejsce przypadło Michalinie Kubisztal. A po znakomitym występie i wspaniałej walce złoty medal zdobyła doświadczona zawodniczka w Bocce  Halina Dobosz! Wielkie gratulacje.
Zmagania sportowe przerwała chwila na gorący posiłek. Wisienką na torcie okazał się kończący zawody mały turniej deblowy. Tutaj trener mieszkanek DPSu w Izdebniku desygnował do gry Anię oraz Ulę, tworzące razem dobrany kolektyw, który rozumie się bez słów. W pierwszym meczu gry podwójnej pań „Iskierki” mierzyły się z silnym zespołem „Pogórzanek”. Była to bardzo zacięta rywalizacja. Po pasjonującej grze , rzutem na taśmę, w ostatnim podejściu dziewczyny z Pogórza wyrwały 1 punkt przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Duetowi z Izdebnika pozostało walczyć o drugie miejsce. Mimo pechowej porażki w poprzednim meczu, dziewczyny nie straciły rezonu i z zachowaniem zimnej krwi zdobyły srebrny medal , gładko pokonując rywalki „Jeżyka” Wadowice.
Udany występ na ważnej imprezie sportowej zaowocował napływem dodatkowych chęci do dalszej pracy nad formą , żeby kolejnym razem zaprezentować się z jak najlepszej strony. Ogromne brawa i uznanie dla wszystkich uczestników biorących udział w tych zawodach.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego