Brat Albert - historia - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

O nas
Obraz brata Alberta namalowany przez Ewe Łączek-Daleki
Obraz brata Alberta namalowany przez Ewe Łączek-Daleki
Św. Brat Albert
Grób św. brata Alberta na cmentarzu rakowickim w Krakowie
Nasz parton
Święty brat Albert

Dlaczego został partonem naszego Domu Pomocy Społecznej
02 grudnia 1999 roku nadano Naszemu Domowi imię św. Brata Alberta. Dom sprawuje opiekę nad mieszkańcami niepełnosprawnymi intelektualnie. Zadaniem Domu jest zaspokojenie potrzeb bytowych, zdrowotnych i religijnych mieszkanek.
Za patrona Naszego Domu wybraliśmy św. Brata Alberta, gdyż tak jak On, chcemy nieść dobro i pomagać tym, którzy tego potrzebują.
Brat Albert zajmował się biednymi i bezdomnymi. Tak samo jak dla Naszego Domu, najważniejszy był dla Niego drugi człowiek. Zakładał domy dla sierot, kalek, starców i nieuleczalnie chorych. Pomagał też bezbronnym organizując dla nich pracę. W Naszym Domu chcemy naśladować i brać przykład ze św. Brata Alberta, który pomagał nie tylko w słowach, ale i czynach.
Niech w Naszych sercach odbiją się jego słowa, że „trzeba każdemu dać jeść, bezdomnemu miejsce, a nagiemu odzież, bez dachu i kawałka chleba może on już tylko kraść, albo żebrać dla utrzymania życia”.

Historia
Biografia świetego brata Alberta Chmielowskiego  jest szeroko opisana na na stronach internetowych.

Najbardziej zwiężle jest opisana na stronie Parafii pw Świetego Alberta w Gdańsku Przymorze, z której ej cytujemy życiorys http://www.bratalbert.com.pl/sw-brat-albert-53/zyciorys-54

Podajemy również link do Wikipedii
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego