Jazda na koniu za jedną marchewkę 2019 - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2019

Jazda na koniu za jedną marchewkę  2019


W ostatnią niedzielę do Izdebnika przybyła niezliczona liczba dzieci z całymi rodzinami. Wszyscy gromadzili się na terenie parku Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta, gdzie odbyła się integracyjna impreza pod tradycyjną nazwą "Jazda dla Dzieci na Koniach za jedną Marchewkę dla Konia". Jeszcze parę dni przed imprezą jej powodzenie stało pod znakiem zapytania z racji dużej ilości opadów deszczu. Ostatecznie pogoda zdążyła wrócić na odpowiednie iście wiosenne tory. Nawet silne burze, które nadciągały tego dnia z okolicy, przeszły bokiem, być może dzięki pozytywnej atmosferze jaka panowała wśród zgromadzonych gości.
Nie tylko społeczność lokalna i stali bywalcy dopisali na popularnej "Marchewce", ale również przyjechało sporo nowych uczestników, często z odległych miejscowości. Na pewno każdy kto się pojawił na tym festynie uśmiechu nie pożałował. Było mnóstwo atrakcji od tych, których nie mogło zabraknąć jak jazda na koniach, zjazd na linie, czy strzelanie z łuku i karabinka, po te, które sprawiały sporo śmiechu i zaskoczenia - dojenie ręcznie stworzonej krowy, rzucanie balonami z wodą w tarczę, czy rozbijaniu piniaty ze słodyczami, która była bardzo oblegana przez wszystkie dzieci.
Na podsumowanie rozdano medale dla najbardziej dzielnych i wytrwałych bohaterów, którzy wzięli udział we wszystkich konkurencjach. Oprócz tego wiele innych zabaw, muzyka, poczęstunek i napoje, a wszystko to za darmo dzięki darczyńcom i pracy włożonej przez wolontariuszy oraz organizatorów, czyli Małopolski Klub Rekreacji i Turystyki Konnej im. 21 Pułku Ułanów Nadwiślańskich z panem Zbigniewem Strzeżywojem Burzyńskim na czele oraz pani Dyrektor Marta Kocham wraz z Kadrą Domu Pomocy Społecznej w Izdebniku.

 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego