2016-08-11 PUCK 2016 - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2016
PUCK – ZASŁUŻONY WYPOCZYNEK NAD MORZEM

W dniach 11.08 do 19.08.2016 sześć mieszkanek naszego Domu odpoczywało nad morzem Bałtyckim. Odwiedziliśmy malowniczą i piękną miejscowość Puck nie zapominając oczywiście o największych atrakcjach tej okolicy.
Na miejscu podziwialiśmy piękny odnowiony rynek, na którym stoi pełno starych kamienic, fontanna oraz ławeczki, na których miło można było spędzić czas. Puck oferował  nam pięknie zagospodarowany teren, mnóstwo zieleni, atrakcji i zabytków. Sporo czasu spędziliśmy nad samym morzem. Chodziliśmy na długie wyprawy plażą upajając się pięknymi widokami. Jednego wieczoru udało się nam zobaczyć piękny zachód słońca. Oczywiście podczas wypoczynku nie obyło się bez świeżo smażonej rybki z frytkami, lodów i gofrów z bitą śmietaną.
W trakcie pobytu popłynęliśmy rejsem statkiem do pobliskiej Jastarni, gdzie można zobaczyć piękny port i zachwycające widokami molo.
Byliśmy też na Helu. Spędziliśmy tam cały dzień na wspólnym spacerowaniu po pięknej plaży oraz między budkami z różnymi pamiątkami. Można tam też zobaczyć Fokarium.
W połowie turnusu wybraliśmy się do Zoo w Gdańsku, aby podziwiać różne zwierzęta i piękno przyrody.
Doskonale bawiliśmy się również na koncercie zespołu „Dżem”.
Urocze jest morze w sierpniu zwłaszcza wtedy gdy dopisuje świetna pogoda. Szkoda, że na następny wyjazd musimy czekać cały rok.


 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego