Konkurs plastyczny - DPSI

Przejdź do treści

Menu główne:

Wydarzenia > 2020
Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych intelektualnie Wspólna Sprawa oraz Zarząd Powiatu w Wadowicach, w ramach realizacji zamówienia publicznego z dziedziny kultury, zrealizowało plener malarski pod hasłem: Sztuka nie zna granic.
Działanie było skierowane do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z terenu Powiatu Wadowice, jak również z terenu powiatów ościennych.
Głównym celem pleneru było aktywizowanie społeczne i artystyczne osób starszych  i niepełnosprawnych, jak również przeciwdziałanie napiętnowaniu i dyskryminacji osób chorych psychicznie, niepełnosprawnych intelektualnie czy starszym w środowisku.
Z uwagi na sytuację pandemiczną formuła pleneru została dopasowana do obowiązujących przepisów. Uczestnicy od organizatorów otrzymali materiały plastyczne, a następnie przygotowywali prace konkursowe w swoich macierzystych placówkach.
Jak podkreślili Jurorzy konkursu, uczestnicy prezentowali  wysoki poziom artystyczny w swoich pracach, co zaowocowało dwoma pierwszymi, drugim oraz podwójnym trzecim miejscem. Jury przyznało również 7 wyróżnień.
W budynku Starostwa Powiatowego w Wadowicach, w dniach 17-21 września 2020 r., w holu głównym odbyła się wystawa prac konkursowych.
Zapraszamy do galerii.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego